DobreLegowiska.pl - bezpośredni producent legowisk dla psów i kotów

e-mail: meblebox@o2.pl

537 001 002

Wysyłka w 24h
Kurier DPD
Szybkie zakupy
bez rejestracji
Bezpieczne płatności
Przelewy24.pl
Wygodne zamawianie
Sklep / E-mail / Telefon

Jak dobrać rozmiar legowiska?

Kryterium wyboru rozmiarów legowiska:

Rozmiar kojca winien być dopasowany do wielkości zwierzęcia, którą mierzy się od głowy do podstawy ogona,

dodając 15-25 cm zapasu, kiedy pupil leży wyciągnięty na grzbiecie lub boku.

Wielkość posłania musi dorosłemu osobnikowi umożliwić swobodne wyciągnięcie się.

Wybór posłania dla szczeniaka jest nieco trudniejszy jeśli chcemy by spełniało swą funkcję również po osiągnięciu wieku dorosłego zwierzątka. Niektórzy robią to na podstawie wywiadu, jakie gabaryty osiągają dorosłe osobniki danej rasy, a w przypadku mieszańców, jakiej wielkości byli rodzice.

Posłanie dla suczki lub kotki z malutkimi osobnikami powinno być odpowiednio większe, by zapewnić komfort mamie i maluszkom.

 

Jak śpi Twój Pupil?

Ponadto warto do każdego, ale to każdego Pupila podejść indywidualnie.I tu pozorna  trywialność wyboru rozmiaru posłania dla naszego Czworonoga "troszkę" się komplikuje.Bo każdy , ale to każdy Pupil jest indywidualną jednostką, mającą swoje przyzwyczajenia, temperament i podobnie jak ludzie lubią wybierać rózne pozycje podczas snu.Dobrze jest wziąć pod uwagę ulubiony styl spania pupila;

-Skulony w kłębuszek - w tym przypadku można wziąć standardowy rozmiar posłania , a nawet wymiar mniejsze. Zmierzyć długość zwierzątka, które pyszczek chowa na wysokości ogona wyginając jak struna grzbiet i na tej podstawie dobrać idealne posłanie.

- Rozwalony król - łapki przednie i tylne często są rozłożone w różnych kierunkach świata, wyprostowane, głowa jest wysunięta jak najdalej ogona. Taki typ spania Pupila obliguje nas do zakupu większego rozmiaru łóżka niż przeciętne, by głowa, tułów i łapki miały wygdne oparcie.

- Aktywny myśliwy- biega i poluje nawet przez sen, leżąc i wydajac przy tym pomruki i różne dźwięki. W tym przypadku należy wybrać łóżko odpowiednio większe, by nie zsuwał się podczas drzemek z posłania i zapewnic jak największy komfort do nocnych polowań.

 

Co jeszcze należy wziąć pod uwagę?

Podany wymiar to obrys dna legowiska.

Wypchanie otoka wpływa na zwiększenie wymiaru zewnętrznego (rzut z góry) ok. 10 cm (XS,S,M) do ok.15 cm (L,XL,XXL).

Powierzchnia spania (wymiar wewnętrzny) jest o ok. 10 cm  (rozmiar XS,S,M) - 15 cm (rozmiar L,XL,XXL) mniejsza od podanego wymiaru zewnętrznego legowiska np: wybieramy legowisko M-70/60/20cm - powierzchnia spania w tym legowisku wynosi 60/50cm, a wymiar zewnętrzny to ok. 80/70/20cm.

Legowisko składa się z 3 oddzielnych części:

  • oparcia (bazy-otoka),

  • wyjmowanej poduszki wewnętrznej (powierzchni spania)

  • dodatkowej malutkiej poduszeczki służącej jako podparcie pod głowę zwierzątka, zabawka na codzień albo przytulanka do snu.

Szczegółowy opis (rzuty) legowiska:

http://taikiki.com/?pl_wymiary-w-szczegolach,19

 

Wysokość otoka przy rozmiarach: XS,S,M -wynosi ok. 15 cm- różnica pomiędzy wysokością otoka, a poduchą wewnętrzną to ok. 7 cm. Krawędź otoka jest wyższa, oparcie ma wyraźny zarys.

Wysokość otoka przy rozmiarach: L,XL,XXL- wynosi ok. 16-17cm- krawędź otoka nieznacznie znajduje sie powyżej poduchy wewnętrznej, bądź się z nią zrównuje.  Legowisko tworzy kształt poduchy wraz z otokiem. (Zdjęcie powyżej -Chart Polski na legowisku XL-100cm/80cm)

Na powyższe ma wpływ technologia produkcji, wykroju i szycia legowisk. Im większe legowisko, tym większa potencjalna waga przyszłego użytkownika, a więc nacisk na poduchę jest większy. Skoncentrowaliśmy się w tym przypadku na wygodzie Pupila i utrzymaniu ciepła poduchy wewnętrznej, dlatego też użyliśmy więcej materiału wypełniającego, co ma wpływ na to, iż poducha wewnętrzna jest wyższa niż w mniejszych rozmiarach. Stąd właśnie w mniejszych legowiskach zarys otoka jest bardziej widoczny, w większych zrównuje się z poduchą wewnętrzną.

 

Zrobisz wszystko, by Twój pupil poczuł się szczęśliwy?

Dla właścicieli czworonogów ważne jest, by legowiska dla zwierząt były trwałe i doskonałej jakości, zachowujące estetyczny wygląd nawet po wielu praniach. Dodatkowo powinny cieszyć oko i być wykonane ze sprawdzonego materiału, by mogły służyć bardzo długo. Ceni się krój, kolor, a dla pupili ważne jest, by legowisko było duże, miękkie, by można było się na nim komfortowo wylegiwać godzinami.

Oferowane przez nas legowiska dla psów łączą funkcjonalność i ładny wygląd. Są wytrzymałe, trwałe, nawet po wielu praniach wciąż są miękkie i puszyste. Trzymają fason bardzo długo dzięki profesjonalnym wypełnieniom. Dodatkowo mają właściwości antyalergiczne, a także są produktem wyjątkowo ekologicznym – przy ich tworzeniu wykorzystano poddane recyklingowi butelki PET.

Duże, miękkie, wygodne – legowiska dla psów powinny być właśnie takie!

Słowa kluczowe strony: legowisko dla psa, legowiska dla psa, legowisko dla kota, legowisko, legowiska dla zwierząt, legowisko pies, legowisko kot, legowisko dla psa.

Płatności obsługuje